grid

Bardzo dobra wiadomość! Działki będące integralną częścią osiedli na ulicy Wagowej i Ogrodowej w Kazimierzu Górniczym zostały po interwencji Prezydenta i Przewodniczącego Rady Dzielnicy wycofane przez SRK ze sprzedaży. W najbliższym czasie władze Sosnowca usiądą do rozmów w sprawie sposobu i warunków przejęcia tych gruntów.

W tej sprawie w dniu 28 lutego 2017 roku wspólne oświadczenie wydali Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński wraz z Przewodniczącym Rady Dzielnicy Kazimierz Łukaszem Krawiec :

Sytuacja z gruntami i wykupem mieszkań w Kazimierzu Górniczym jest bardzo poważna. Część działek, które Spółka Restrukturyzacja Kopalń chce komercyjnie sprzedać, jest integralnym obszarem osiedla i dzielnicy. Jedna z nich przylega bezpośrednio do bloku, a na jej terenie jest chodnik i stanowiska śmietnikowe. Na drugiej działce sytuacja jest bardzo podobna. Gdyby trafiły w prywatne ręce, mieszkańcy Kazimierza mogliby np. stracić miejsca parkingowe, a co gorsza, nawet możliwość wejścia do własnych mieszkań.

Po interwencji Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy i mojej rozmowie z prezesem SRK, sprzedaż ww. działek została wstrzymana. Wkrótce usiądziemy do rozmów ze spółką w sprawie tych terenów.

Arkadiusz Chęciński
Prezydent Sosnowca

Łukasz Krawiec
Przewodniczący Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy

 

Komentarze

O Autorze

Zobacz także: