grid

Oto kolejny przykład dobrej współpracy na rzecz Kazimierza Górniczego. Brawa dla Tomasz Wierusiński i firmy P.H.T Transtim oraz dla Zenona Więckowskiego i firmy Wizmet SC za kolejne działania na rzecz naszej lokalnej społeczności! Z inicjatywy Proboszcza Edwarda Darłaka i górników KWK KJ Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej otrzymała od Kopalni Kazimierz-Juliusz szereg eksponatów, które zostaną wykorzystane na mini skansen górniczy. Panowie Tomasz i Zenon pomogli nieodpłatnie w transporcie, załadunku i rozładunku.

Parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej powstała 92 lata temu. Wcześniej w budynku Kościoła mieściła się cechownia Kopalni Kazimierz wraz z szybem Kazimierz III.

Tomasz Wierusiński i Zenon Więckowski angażują się w szereg działań dla mieszkańców Kazimierza Górniczego. W ostatnich miesiącach bardzo przyczynili się do powstania parkingu na tzw. Starej Wagowej, a wcześniej dostarczyli piasek do piaskownicy na Osiedlu Broniewskiego. Za swoje dotychczasowe działania Rada Dzielnicy Kazimierz Górniczy podczas ostatniej sesji złożyła na ręce obu Panów oficjalne podziękowania.

Bardzo cieszy nas inicjatywa Proboszcza Edwarda Darłaka mająca na celu stworzenie mini skansenu górniczego. Nowe eksponaty będą przypominać o górniczej przeszłości Parafii i Kościoła.

Komentarze

O Autorze

Zobacz także: