nozownikW niedzielę 30 października 2016 roku o godzinie 15:30 w okolicy ulicy Szenwalda doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem agresywnego 27-latka, mieszkańca ulicy Wagowej. Po otrzymaniu zgłoszenia przybyli na miejsce policjanci zauważyli wymachującego nożem mężczyznę. Mimo wezwania do odrzucenia noża młody mężczyzna nie zareagował. 27-latek rzucał kamieniami w funkcjonariuszy, uszkodził również dwa radiowozy.

Policjanci byli zmuszeni sięgnąć po broń gładkolufową z uwagi na brak reakcji na zalecenia policjantów. Mężczyzna doznał urazu dwóch kończyn dolnych i zostął przetransportowany do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu. Jego zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Sąsiedzi młodego 27-latka od dawna zwracali uwagę na jego agresywne zachowanie i obawiali się jego zachowania, czy musiało dojść do tak niebezpiecznej sytuacji by Policja mogła zareagować?

AKTUALIZACJA (Dziennik Zachodni) : 

27-latek nadal zachowywał się agresywnie. Nie reagował również za zastosowane wobec niego środki przymusu bezpośredniego. Najpierw policjanci użyli wobec niego gazu, a później broni gładkolufowej. Pomimo wystrzelenia w jego kierunku 17 pocisków (łącznie 18, ale jeden z nich był strzałem ostrzegawczym), nie reagował w żaden sposób na razy zadawane przez te gumowe pociski.

Ze względu na to, że mężczyzna ciągle zachowywał się agresywnie, próbował nożem zaatakować policjantów, wskoczył na maskę radiowozu i porysował pokrywę silnika, stwarzał zagrożenie dla przechodniów, którzy mogli znajdować się w pobliżu, mundurowi zdecydowali o użyciu ostrej amunicji. 27-latek został postrzelony w nogi – doznał urazu kości piszczelowej i łydki. Został przewieziony do szpitala. – Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dopiero po wyrażeniu zgody przez lekarzy, będzie możliwe przeprowadzenie czynności – mówi Sonia Kepper. Zatrzymany 27-latek już wcześniej był notowany. Została pobrana od niego próbka krwi, aby ustalić czy podczas tego zdarzenia był pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Mężczyzna prawdopodobnie będzie odpowiadał za zniszczenie radiowozu oraz czynną napaść na policjanta.

Komentarze

O Autorze

Zobacz także: