MDK Kazimierz grid

Koncert piosenki francuskiej


Miejski Dom Kultury „Kazimierz” zaprasza wszystkich na koncert piosenki francuskiej „Brel raz jeszcze” w wykonaniu aktora scen krakowskich 17 listopada 2016 r. o godz. 18:00.

Propozycja sceniczna Janusza Zbiegieła, krakowskiego aktora i paryskiego stypendysty „Conservatoire Mobel” Alice Dona nie jest ani recitalem, ani estradą piosenki.

Jest mięsistym teatrem, którego siła to organiczne zespolenie śpiewanej po francusku piosenki i komentującego każdy z 11 przebojów Brela tekstu – wyznania, fragmentu listu do żony.

Te cytaty zresztą stanowiące dokument tragicznego splotu życia i twórczości wypowiada aktor po polsku. Jest miarą artystycznej ekspresji, że 70-minutowy spektakl chłonie publiczność jednym tchem, że wychodząc oszołomiona ma wrażenie żywego kontaktu z nieżyjącym Mistrzem i jego wspaniałą, ciągle obecną w uchu, piosenką, że pozostaje poruszona jego pełnym dramatu życiem osobistym.

Warto dodać, że opiekunem artystycznym spektaklu Zbiegieła, który okazał się rewelacją artystyczną I Giełdy Inicjatyw Aktorskich, organizowanych przez Teatr „Rampa”, była Krystyna Janda.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie
Wstęp wolny

brel2016-plakat

Komentarze

O Autorze

Zobacz także: