PSX_20160523_101950

AKTUALIZACJA 7 czerwca 2016 r. Z przyjemnością informuję, że dzisiaj został ogłoszony przetarg na remont generalny ulicy Wagowej NA CAŁYM odcinku od ulicy Głównej do skrzyżowania z ulicą Ogrodową. Oferenci mają czas na złożenie ofert do 18 lipca. Wykonawca będzie miał 4 miesiące od daty podpisania umowy na wykonanie zadania. Zakres robót obejmuje również uzupełnienie brakujących chodników. W pierwszej wersji w ramach Budżetu Obywatelskiego miał zostać wykonany tylko fragment odcinka jednak kwota z BO2015 została uzupełniona przez władze Sosnowca i remont zostanie wykonany w całości. To baaardzo dobra wiadomość i początek pozytywnych zmian w Kazimierzu Górniczym

Opublikowano: 24 maja 2016 r. 
Bez wątpienia można stwierdzić, że miasto utrzymuje drogi dojazdowe do naszej dzielnicy w stanie zadowalającym. Równocześnie, wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, że stan nawierzchni w samym Kazimierzu Górniczym jest zły, a w głębi osiedla wręcz katastrofalny. By się o tym przekonać wystarczy zjechać z ulicy Głównej czy Jasieńskiego w ulice Fredry, Staffa, Kasprowicza, Broniewskiego czy Wagową.  Dodatkowo smaku całej sytuacji dodaje sama ulica Armii Krajowej, która nierzadko pełni funkcję rzeki i po każdej ulewie uprzykrza życie kierowcom i mieszkańcom. Z kolei ulica Nowa jest tak nowa, że jeszcze nie posiada nawierzchni asfaltowej! Często możemy również spotkać żywe pomniki tzw. czynu społecznego – trelinkę, jako główny materiał budowalny. Niewątpliwie rozwiązania stosowane kilkadziesiąt lat temu wykazały się jakością i przetrwały do dziś, jednak czasy się zmieniły – w ślad za tym powinny pójść inwestycje.

PSX_20160523_102036

W drodze ku działaniu

Stwierdziłem, że od czegoś trzeba zacząć i w 2015 roku opracowałem projekt remontu fragmentu ulicy Wagowej który został zgłoszony w ramach 2. edycji Budżetu Obwywatelskiego. Właśnie on ma niezwykłe znaczenie dla dużej części mieszkańców Kazimierza Górniczego. Mieszkańcy dzielnicy wybrali projekt do realizacji. Od początku było niestety wiadomo, że kwota na zadanie w wysokości 144 tys. złotych nie wystarczy na remont całego odcinka tej ulicy. Pogodziliśmy się z wykonaniem „fragmentu odcinka”. Na etapie oceny wniosku całość wyceniono na 371 tys. złotych. W czasie wizji lokalnej i oceny stanu infrastruktury (przede wszystkim brak instalacji przeciwdeszczowej) okazało się, że koszt tego remontu będzie jeszcze większy.

ulica wagowa.2

Zwróciłem się do Prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego z formalnym wnioskiem o dofinansowanie tego remontu. Po wielu miesiącach i licznych rozmowach otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź – remont zostanie wykonany w całości (od ulicy Głównej do skrzyżowania z ulicą Ogrodową)! 

2016-05-24

Źródło : https://www.facebook.com/Arkadiusz-Ch%C4%99ci%C5%84ski-255645581283429/?fref=ts

Często docierają do mnie głosy, że mieszkańcy głosowali na projekt, jednak rozczarowani doświadczeniem wieloletnich zaniedbań ze strony kopalni a później miasta, nie wierzą w realizację tego projektu, a także wszelkich innych inwestycji planowany w najbliższym czasie. Mam zapewnienie, że prace rozpoczną się już w wakacje. Wierzę, że wykonanie projektu przyczyni się do poprawy wizerunku dzielnicy, komfortu życia mieszkańców i ich opinii w temacie roli, jaką obecnie posiada Kazimierz. Jestem przekonany, że to początek dobrych zmian i w ciągu kilku lat nadrobimy wieloletnie zaniedbania. W budżecie miasta na 2016 rok jest przewidziana rekordowa suma na inwestycje w naszej dzielnicy. Czekamy na rozpoczącie pierwszych prac.

Komentarze

O Autorze

Zobacz także: