50 lat plaktDokładnie 50 lat temu oddano górnikom kopalni KWK „Kazimierz-Juliusz” oraz mieszkańcom miasta Kazimierz Górniczy do użytku nowy budynek Zakładowego Domu Kultury. Od 1966 roku Kazimierz Górniczy mógł pochwalić się jednym z najpiękniejszych i najnowocześniejszych budynków. Oprócz tego, Dom Kultury stał się miejscem samorealizacji hobbystów i amatorów sztuk wszelakich, jak i popołudniowej rozrywki. Do dziś mieszkańcy pamiętają zabawy w „Piekiełku”, zajęcia muzyczne, teatralne, baletu, ale i też ciepło wspominają instruktorów, którzy przybliżali świat sztuki i kultury. Dom Kultury miał swoje lepsze i gorsze momenty, przetrwał różne zawirowania polityczne, problemy ekonomiczne i działa ponownie.

Chcemy wraz z mieszkańcami Sosnowca uczcić tą rocznicę. Zapraszamy wszystkich byłych i obecnych bywalców Domu Kultury, wszystkich ciekawych 50-letniej historii oraz każdego, kto chce z nami świętować!

Obchody 50-lecia Domu Kultury w Kazimierzu Górniczym będa miały miejsce 7 maja 2016 r. o godz. 16:30.

W programie:
– koncert Zagłębiowskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Sebastiana Jandy
– koncert grupy The Postman (nazywanych polskimi Beatlsami (www.facebook.com/thepostmanBeatlesi )

Podczas uroczystości będzie można zobaczyć jakie były koncepcje architektury budynku oraz jak zmieniał się na przestrzeni lat.

Na świętujących wraz z nami czeka miła niespodzianka!

Wstęp wolny.

Komentarze

O Autorze

Zobacz także: