2016-02-18 17.11.31

W dniu 18 lutego 2016 r. odbyły się konsultacje społeczne w sprawie stworzenia ogólnopolskiej mapy zagrożeń. Mieszkańcy Kazimierza Górniczego zaskoczyli frekwencją organizatorów, ponieważ żadne do tej pory odbywające się konsultacje nie wzbudziły tak dużego zainteresowania mieszkańców innych dzielnic. W innych przypadkach konieczne było nawet zorganizowanie nowego terminu spotkania.

2016-02-18 17.11.36

Celem spotkania, którego inicjatorem jest Komendant Miejski Policji w Sosnowcu jest stworzenie swoistej mapy wizualizującej przestrzennie i czasowo miejsca w naszym mieście, gdzie szczególnie dochodzi do zagrożeń dla życia i zdrowia ludzkiego a także mienia. Ważnym elementem tworzenia mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Sosnowcu jak i w całej Polsce jest włączenie się do akcji obywateli, ponieważ oprócz służb zaangażowanych w realizację zadań z zakresu bezpieczeństwa, na jej kształt ma mieć wpływ również społeczeństwo. Opinia i oczekiwania mieszkańców na temat bezpieczeństwa są dla naszych policjantów bardzo ważne.

Podczas spotkania mieszkańcy mogli przekazać swoją opinię na temat miejsc szczególnie niebezpiecznych. Również za pomocą tej strony mogliście Państwo zgłaszać swoje propozycje, które zostaną przekazane koordynatorowi mapy zagrożeń w Sosnowcu naczelnikowi Wydziału Prewencji KMP w Sosnowcu podinsp. Mariuszowi Łabędzkiemu.

Oto propozycje zgłoszone przez Państwa podczas spotkania, oraz drogą mailową.

2016-02-20 (14)

Ulica Kazimierzowska/Jasieńskiego. Samochody mimo zakazu przekraczania prędkości 40km/h często jeżdżą z dużo większą prędkością powodując zagrożenie dla osób poruszających się w stronę cmentarza. Wielokrotnie dochodziło do niszczenia ogrodzenia widocznego na zdjęciu.

2016-02-20 (15)

Skrzyżowanie ul. Głównej i Wagowej. Piesi skracając drogę powodują zagrożenie potrąceniem. Problemem jest również kąt pod jakim krzyżują się ulice oraz brak widoczności.

2016-02-20 (13)

Przejście dla pieszych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 12. Mimo zakazu przekraczania prędkości 40km/h samochody potrafią w tym miejscu jeździć znacznie szybciej. Wielokrotnie problem był zgłaszany przez Dyrekcję ZSO nr 12, grupę inicjatywną Rady Dzielnicy oraz Radnego Jana Bosaka. Niestety bezskutecznie.

2016-02-20 (12)

Garaże na ul. Broniewskiego. Często dochodzi w tym miejsci do kradzieży mienia.

2016-02-20 (11)

Osiedle na ul. Broniewskiego uważane jest przez mieszkańców za bardzo niebezpieczne miejsce.

2016-02-20 (5)

Skrzyżowanie ul. Szenwalda i Broniewskiego. Brak przejść dla pieszych.

2016-02-20 (6)

Okolice sklepu nocnego Stańczyk. Według mieszkańców często dochodzi w tym miejscu do awantur. Samochody parkujace w okolicy sklepu (najczęściej dostawcze) ograniczają widoczność samochodom wyjeżdżającym z parkingu sklepu Biedronka. Brakuje również oznaczonego przejścia dla pieszych.

2016-02-20 (8)

Skrzyżowanie ulicy Rzemieźlniczej z Armii Krajowej. Ograniczona widoczność, mieszkańcy sugerują montaż lustra.

2016-02-20 (9)

Ulica Wagowa. Duże prędkości samochodów przejeżdżających w tym miejscu, oraz pojawiające się i znikające chodniki powodują sytuację w której piesi nie wiedzą jak się przemieszczać wzdłuż tej drogi.

2016-02-20 (7)

Okolice Green Pubu, ulica Wagowa – brak oświetlenia pomiędzy oraz parkujące samochody powodują ogranicząną widoczność. Problem został częściowo rozwiązany przez budowę parkingu.

2016-02-20 (4)

Przejazd kolejowy na ulicy Głównej. Brak przejść dla pieszych i chodnika przez tory. Nowopowstały chodnik kończy się nagle kilka metrów przed torami i nie ma jego kontynuacji i przejścia dla pieszych.

2016-02-20 (3)

Okolice nasypu kolejowego, skarpa za przystankiem na ul. Głównej. Od lat jest to miejsce częstych spotkań towarzyskich. Temat jest trudny do rozwiązania. W opinii wielu osób z którymi mieliśmy okazję rozmawiać odebranie koncesji na alkohol tzw. bunkrowi nie zmieni sytuacji, ponieważ problemem nie jest sklep, a „atrakcyjne” dla imprezowiczów miejsce. Kilka tygodni temu sklep Ateba, który znajduje się kilkadziesiąt metrów dalej stał się sklepem nocnym.Komentarze

O Autorze

Zobacz także: