avatar_krawiec7 lutego 2016 roku niewątpliwie zapisze się pozytywnie w historii Kazimierza Górniczego. Tego dnia mieszkańcy naszej dzielnicy dokonali czegoś, czego skali tak naprawdę nikt się nie spodziewał. Wybory do Rady Dzielnicy okazały się wielkim sukcesem. Do Miejskiego Domu Kultury Kazimierz poszły zagłosować aż 1174 osoby, popołudniu po karty do głosowania ustawiały się niemal cały czas kolejki. 

Najbliższe plany

Rada Dzielnicy otrzymała od mieszkańców gigantyczny kredyt zaufania, który musi teraz spłacić. Ale przy tak wielkim zaangażowaniu jaki był widoczny przez ostatni rok Rada powinna sprostać wymaganiom mieszkańców. Najbliższe tygodnie to będzie czas na sprawy organizacyjne. Urząd Miasta zorganizuje pierwszą uroczystą sesję Rady Dzielicy Kazimierz Górniczy, która zostanie zorganizowana w sali sesyjnej Rady Miasta. Kolejne Sesje będą już odbywać się w Kazimierzu Górniczym. Zgodnie z tradycją na sesje będą zapraszani mieszkańcy.

Rada musi wybrać spośród swojego grona prezydium Rady Dzielnicy – Przewodniczącego i dwóch Wiceprzewodniczących, oraz Zarząd Dzielnicy – Prezesa Zarządu i dwóch Wiceprzewodniczących. Wszystkie wymienione funkcje są funkcjami społecznymi.

Kolejnym krokiem będą konsultacje z mieszkańcami i stworzenie planu pracy na najbliższe miesiące. W większości znamy potrzeby mieszkańców, ponieważ nasze konsultacje trwają już niemal rok. W celu zapewnienia odpowiedniej komunikacji z mieszkańcami Rada Dzielnicy będzie organizowała stałe dyżury prawdopodobnie w MDK Kazimierz.

Rada Dzielnicy powinna również podzielić się zadaniowo i realizować swoje założenia w mniejszych i skuteczniejszych grupach.

Wkrótce Rada Dzielnicy przedsawi swój plan działania na najbliższe miesiące.

Wyniki wyborów

Frekwencja w wyborach do Rady Dzielnicy przekroczyła wymagane 5% niemal czterokrotnie. To bardzo ważne, ponieważ pokazuje, że ma poparcie wśród mieszkańców. To będzie świadczyć o jej sile.

2016-02-10 (5)

Wybory do Rady w Kazimierzu są wyjątkowe z jeszcze jednego powodu – w ostatnich latach nie było takiej sytuacji by ktoś zdobył aż tak wysoki indywidualny wynik. Bardzo dziękuję za każdy z 802 głosów (68%) oddanych na mnie. To wynik, który bardzo motywuje do dalszej pracy na rzecz naszej dzielnicy. To wynik który pokazuje, że droga którą obrałem jest słuszna. Obiecuję, że zrobię wszystko co w mojej mocy, aby Państwa nie zawieść i wraz z Radą Dzielnicy będziemy walczyć o lepszy Kazimierz Górniczy.
Bardzo dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do wielkiego sukcesu tych wyborów. Gratuluję wszystkim wybranym Radnym i już nie mogę doczekać się naszej współpracy, a tych którym zabrakło szczęścia zapraszamy do współpracy w ramach Stowarzyszenia Rozwoju Kazimierza Górniczego.

2016-02-10 (6)

Łukasz Krawiec
Radny Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy

Statut Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy

Komentarze

O Autorze

Zobacz także: