2016-01-06 (1)Pamiętacie Państwo sprawę „autobusu widmo” (nr 49), który jeździ na trasie Dąbrowa Górnicza-Sławków, przejeżdża przez Kazimierz Górniczy, jednak się na nim nie zatrzymuje? Po ostatnim spotkaniu Prezydenta z mieszkańcami (klik) sprawa została priorytetowo potraktowana przez Arkadiusza Chęcińskiego i od początku roku „autobus widmo” zatrzymuje się w Kazimierzu Górniczym na ulicy Wopistów oraz Kościuszkowców.

Nie bez znaczenia był tutaj upór i zaangażowanie Pani Leokadii Bigaj (członek grupy inicjatywnej powołania Rady Dzielnicy) dla której ta sprawa była jednym z priorytetów i często o nim przypominała.

Połączenia Kazimierza Górniczego z Centrum Sosnowca lub Dąbrową Górniczą nie są zbyt dogodne – zwłaszcza wieczorami, w weekendy i w święta. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymaliśmy jeden dodatkowy autobus. Do tej pory wracając z Dąbrowy Górniczej autobusem linii 49 musieliśmy liczyć się z dłuższym spacerem z przystanku „Krzyż” lub mieć nadzieję na przymknięcie oczu na wytyczne przez kierowcę autobusu. Życzymy miłych podróży z i do Dąbrowy Górniczej naszym nowym autobusem 🙂

Łukasz Krawiec

Komentarze

O Autorze

Zobacz także: