Drodzy Mieszkańcy Kazimierza Górniczego,

avatar_krawiecchcę Państwu serdecznie podziękować za każdy głos oddany na projekt budowy Strefy Aktywności Mieszkańca złożony przeze mnie w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosami 895 osób projekt został wybrany do realizacji i już w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się z nowego placu zabaw oraz siłowni pod chmurką. W ramach tego głosowania wybraliście również Państwo projekt remontu części ulicy Wagowej oraz budowy wiaty na przystanku Kazimierz Górniczy – Poczta (w stronę Dąbrowy Górniczej). Realizacja wymienionych projektów może znacząco odmienić tą część Kazimierza Górniczego. Uważam, że to bardzo dobry początek większych zmian w dzielnicy, świadczących o aktywizacji mieszkańców. Dzielnica jest przecież tak silna, jak silni są jej mieszkańcy, a powstająca Rada Dzielnicy pokazuje jak wielki potencjał tkwi w naszym społeczeństwie.

2015-11-09

Chcę także podziękować wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w promocję Budżetu Obywatelskiego. Dzięki pomocy i zainteresowaniu mieszkańców osiągnęliśmy frekwencję na poziomie 23%. Wypadliśmy bardzo dobrze na tle innych dzielnic oraz całego miasta, gdzie frekwencja wyniosła 22,1%. To pokazuje, że mieszkańcom Kazimierza Górniczego nie jest obojętne to, jak wygląda nasza najbliższa okolica. Niestety nasza frekwencja nie pozwoliła na uzyskanie dodatkowej premii (bonusu) przyznawanej dzielnicom z największą liczbą oddanych głosów. Niewiele zabrakło. Liczę, że w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego powalczymy o jeszcze lepszy wynik i dodatkowe środki na inwestycje.

2015-10-29_13-43-57-516261_cut_bo'15 - wyniki (statystyki i wizualizacje)-6 — kopia


Czym jest Strefa Aktywności Mieszkańca?

Projekt polega na stworzeniu miejsca aktywności dla mieszkańców Kazimierza Górniczego, w centralnym miejscu Osiedla Wagowa. Strefa będzie się składać z placu zabaw dla najmłodszych mieszkańców Osiedla, strefy aktywności fizycznej z siłownią pod chmurką oraz małego skwerku z miejscem do spędzania wolnego czasu przez starszych mieszkańców. Usytuowanie strefy aktywności we wskazanym miejscu sprawi, że wszyscy mieszkańcy Osiedla Wagowa będą mieli do niej równy dostęp.

Kolejne edycje Budżetu Obywatelskiego stwarzają możliwość dalszej rozbudowy Strefy Aktywności o kolejne pożądane przez mieszkańców elementy takie jak chodniki, parkingi czy wybieg dla psów. Wszystko zależy od propozycji mieszkańców i wyników głosowania.

12064126_966255310082874_2060771949_n

Rada Dzielnicy Kazimierz Górniczy

            Dnia 29 października br., podczas sesji Rady Miasta, Radni przegłosowali uchwałę o powołaniu Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy. Dzięki temu w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy powinno dojść do wyborów.

Aby wybory się odbyły musi zgłosić się co najmniej 15 kandydatów, a frekwencja musi przekroczyć 5%. Poprzednio nie udało się powołać Rady Dzielnicy ze względu na zbyt małą liczbę kandydatów. Mamy nadzieję, że tym razem spełnimy konieczne wymogi, a mieszkańcy aktywnie włączą się w pracę na rzecz naszej społeczności. Jako grupa inicjatywna będziemy Państwa informować o wszystkich kolejnych krokach dotyczących powołania Rady Dzielnicy i już teraz zachęcamy do rozważenia kandydowania. Im więcej aktywnych osób tym większa szansa na zmianę na lepsze naszego najbliższego otoczenia.

Komentarze

O Autorze

Zobacz także: