1509109_1616264758586743_7684010244899169837_nDzisiaj o godzinie 9:00 odbyło się drugie posiedzenie zespołu ds. rewitalizacji Dzielnicy Kazimierz Górniczy. Głównym tematem który został omówiony był projekt Parku Jordanowskiego, który zostanie wybudowany w Parku Miejskim w Kazimierzu. Na lokalizację wybrano miejsce na zachód od Amfiteatru (tzw. Muszelka). Park Jordanowski zostanie podzielony na strefy dla dzieci małych, średnich i dużych, strefę rekreacyjną, odpoczynku i fitness (siłownia pod chmurką) która zostanie zlokalizowana w okolicy Skate Parku. Odbudowana zostanie również fontanna. W głównej alejce Parku Jordanowskiego (alejka równoległa do parkingu) zostanie wybudowana okazała pergola. Wszystkie strefy zostaną wyposażone w atrakcje dopasowane do wieku dzieci dla których są przeznaczone i do charakteru tych stref. Wybudowany zostanie duży park linearny.

10984258_1631790663700819_2998390687576713526_n

W tym roku rozstrzygnięty zostanie przetarg i opracowana dokumentacja, a budowa przewidziana jest na początek roku 2016. Park Jordanowski to dopiero początek – w dalszej kolejności przewidziany jest generalny remont Muszli koncertowej, powiększenie parkingu, remont alejki wzdłuż torów kolejowych. Jeśli prace zostaną wykonane w takim stopniu jak zostało to przedstawione na spotkaniu to mieszkańcy Kazimierza Górniczego będą mieli u siebie jeden z najpiękniejszych parków w okolicy.

2015-06-17 09.34.26

Poruszony został temat remontu ulicy Armii Krajowej. Jak powiedział Prezydent Arkadiusz Chęciński po weryfikacji uszkodzeń i potrzeb okazało się, że remont tej ulicy to za mało i wymagana jest jej całkowita przebudowa w której skład wejdzie budowa instalacji burzowej, przeniesienie instalacji kablowych pod nawierzchnię, wymiana nawierzchni asfaltowej, budowa chodników i ścieżki rowerowej. Ze względu na zwiększony zakres prac wzrasta również kwota i czas potrzebny na realizację inwestycji. Prace zostaną rozpoczęte już w tym roku, a największe i najbardziej wymagające finansowo etapy przeniesione na kolejny rok. Doniesienia dotyczące zaniechania remontu Armii Krajowej okazały się nieprawdą.

W spotkaniu uczestniczyła również Pani Dyrektor przedszkola mieszczącego się przy ulicy Wagowej 38A w zasobach należących do Spółdzielni Hutnik. Zwróciła ona uwagę na to, że przedszkole nie dysponuje odpowiednim metrażem i możliwościami adekwatnymi do oczekiwań rodziców i nie jest w stanie zapewnić miejsc dla wielu dzieci. Podobny problem dotyczy przedszkola przy ulicy Ogrodowej. Uatrakcyjnienie dzielnicy Kazimierz Górniczy dla rodzin z dziećmi powinno być jednym z priorytetów powstającej Rady Dzielnicy.

Niestety w spotkaniu nie uczestniczyli przedstawiciele Spółki Restrukturyzacji Kopalń i KWK Kazimierz Juliusz i w związku z tym nie mogliśmy poruszyć bardzo istotnych dla mieszkańców tematów: wykupu mieszkań, przekazania gruntów na rzecz gminy, remontu pozostałości po drogach i chodnikach (bo ciężko to nazwać już drogami), remontach bloków, budowie placów zabaw i fatalnej infrastruktury na Osiedlu przy ul. Broniewskiego. Mamy nadzieję, że w kolejnym spotkaniu które odbędzie się 22 lipca przedstawiciele SRK i KWK KJ raczą nas zaszczycić swoją obecnością i odpowiedzą na szereg naszych pytań.

Łukasz Krawiec
TAK dla Rady Dzielnicy Kazimierz Górniczy!

Komentarze

O Autorze

Zobacz także: